Etapy dietoterapii

Jak przygotować się do konsultacji z dietetykiem?

Pomyśl o tym

Ile posiłków zjadasz w ciągu dnia?

Co lubisz i czego nie lubisz jeść?

Czego nie chciałbyś/-abyś zmieniać w swojej diecie?

Co sprawia Ci największym problemem w planowaniu żywienia?

Jaki jest dla Ciebie najważniejszy cel dietoterapii?

Co chciałbyś/-abyś zmienić w swoim stylu życia?

Co dodaje Ci energii?

Jak spędzasz wolny czas?

Jak przygotować się do pierwszej wizyty
Wykonaj pomiary i analizę składu ciała

Wykonaj

Badania laboratoryjne: morfologia krwi, profil lipidowy (cholesterol całkowity, cholesterol HDL i LDL, triglicerydy), glukoza na czczo, ogólne badanie moczu

Dietoterapia pacjenta podzielona jest na etapy. Każda rozmowa z pacjentem, konsultacja czy wprowadzenie nowego jadłospisu wyznacza ich tempo i kolejność.

Główne etapy, które mogą się od siebie różnić w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby to:

  • Konsultacje dietetyczne – mają na celu zapoznanie się z dotychczasowymi nawykami żywieniowymi pacjenta, stanem zdrowia oraz prowadzonym stylem życia
  • Cele dietoterapii – ustalenie najważniejszego celu dietoterapii lub kilku celów, które pacjent chciałby osiągnąć, by móc trwale zmienić swoje odżywianie
  • Określenie indywidualnego modelu odżywiania, czyli wyznaczenie ilości, wielkości i rodzaju porcji oraz godzin spożywania posiłków, a także przygotowanie indywidualnego jadłospisu dopasowanego do poziomu aktywności fizycznej i prowadzonego stylu życia

Kolejne etapy wymagają w dalszym ciągu ścisłej współpracy dietetyka z pacjentem. Jednakże, w głównej mierze skuteczność ich wprowadzania zależy od pacjenta. Obejmują:

  • Sukcesywne wprowadzanie założeń indywidualnego modelu żywienia pacjenta
  • Wprowadzanie zmian lub dodatkowych elementów w diecie w zależności od postępów dietoterapii oraz potrzeb pacjenta
  • Motywowanie i edukację żywieniową (poprzez wskazywanie różnorodności produktów zalecanych, zwrócenie uwagi na produkty zbędne i niezalecane w diecie, naukę samodzielnego ustalania odpowiednich porcji produktów przez pacjenta) prowadzące do efektywnej zmiany odżywiania.

Jak umówić się na konsultację? Jak rozpocząć dietoterapię?

Skuteczna dietoterapia w gabinecie stacjonarnym w Gdyni

Dietoterapia stacjonarna

1. Na konsultację stacjonarną można zapisać się poprzez formularz kontaktowy, formularz rezerwacji online oraz telefonicznie.

2. Podczas pierwszej wizyty prowadzony jest szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy, a także wykonywany jest pomiar analizatorem składu ciała.

3. Kolejne konsultacje mają na celu poszerzenie wiedzy pacjenta w zakresie zdrowego odżywiania, a także zapewniają regularny, osobisty kontakt z dietetykiem. Prowadzone są w odstępie 7-14 dni.

Dietoterapia online

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy Online – formularz dostępny TUTAJ.

2. W przypadku chęci wspólnego rozpoczęcia konsultacji z dietetykiem przez 2 osoby prosimy każdą z nich o wypełnienie formularza osobno i w polu „Dodatkowe informacje” zamieszczenie komentarza: dieta dla 2 osób oraz o podanie imienia i nazwiska drugiej osoby.

3. Po wypełnieniu formularza w ciągu 3 dni roboczych dietetyk skontaktuje się z Tobą poprzez adres mailowy podany w formularzu w celu ustalenia najbardziej preferowanej formy współpracy.

4. W trakcie konsultacji prowadzonych mailowo, poprzez komunikator Skype lub telefonicznie będą wprowadzane kolejne etapy dietoterapii.

5. Wyznaczenie celu dietoterapii oraz rezultaty w dążeniu do jego osiągnięcia będą wpływały na ewentualne zmiany w zaproponowanym modelu żywienia oraz trybie współpracy.

6. Każdy kolejny etap i rodzaje wprowadzonych zmian w diecie to Twoja decyzja i to jak będą wyglądały zależy przede wszystkim od Ciebie

Jeżeli przed rozpoczęciem konsultacji chciałbyś/-abyś zadać nam dodatkowe pytania i poznać szczegóły naszej pracy zachęcamy do zadawania pytań poprzez Formularz Kontaktowy.

Dietoterapia prowadzona w Gdyni i Trójmieście