Jak polubić aktywność fizyczną? – wypróbuj trening Body & Mind

Wypróbuj trening body & mind i polub aktywność fizyczną

Trening Body & Mind poprawia gibkość ciała, koordynację ruchową i stabilność stawów. Dzięki niemu zmniejszysz również ilość tkanki tłuszczowej i złagodzisz bóle kręgosłupa.

Czym dokładnie jest trening Body & Mind?

To połączenie klasycznej aktywności fizycznej powodującej zwiększenie pracy mięśni czy przyspieszenie pracy serca z jednoczesnym relaksem strefy mentalnej – poprzez delikatne rozciąganie ciała i pracę oddechem podczas ćwiczeń. Aktywność fizyczna wraz ze zbilansowaną dietą stanowi nieodłączny element zdrowego stylu życia. Jednak od wielu lat coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Przestaliśmy lubić aktywność fizyczną, ponieważ utożsamiamy ją z ciężkimi treningami, poceniem się, bólem i wyrzeczeniami. To budowanie masy mięśniowej i osiąganie zaplanowanych wyników. Chcemy szybko i na siłę wymodelować treningiem swoje ciało. Często jednak nie uzyskujemy pożądanych efektów w krótkim czasie, więc rezygnujemy z niej i dalej prowadzimy siedzący tryb życia.

Aktywność fizyczna, która relaksuje

Trening siłowy, sporty drużynowe czy sporty walki dla wielu osób mogą stanowić formę relaksu. Jednak osoby, które nie chcą takiej formy aktywności i nie wierzą, że uda im się polepszać swoje wyniki właśnie dzięki Body & Mind mogą odnaleźć najlepszą dla siebie formę aktywności. Może to być ich sposób na polubienie sportu i przyzwyczajenie ciała do regularnego treningu. Body & Mind to rodzaj ćwiczeń, które pomagają się zrelaksować i poprzez współpracę mięśni i oddechu odpoczywać. Pod tym pojęciem kryją się zarówno zajęcia z pilatesu, jogi, tai chi, zdrowego kręgosłupa, stretchingu czy body art. Ich celem nie jest osiąganie wyników, ale wyłącznie odprężenie i lepsze poznawanie własnego ciała. 

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Spodobał ci się nasz artykuł? Już teraz na naszym blogu możesz przeczytać więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *